09182019sri
Last updateuto, 17 sep 2019 3pm

Sport

Srbija pobijedila Ameriku, u subotu za peto mjesto

Reprezentacija Srbije igraće za 5. mesto na Svjetskom prvenstvu pošto je savladala aktuelnog svetskog prvaka Sjedinjene Američke Države rezultatom 94:89.

“Orlovi” će u subotu igrati protiv pobjednika meča Poljska – Češka, piše “Kurir”.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Bogdan Bogdanović sa 28 poena, četiri skoka i šest asistencija, Lučić je ubacio 15, Micić deset, dok je Jokić imao 9 i sedam asistencija.

SAD je predvodio Herison Barns sa 22 poena, Kemba Voker sa 18 i Kris Midlton sa 16 poena.

Srbija je otvorila utakmicu na nevjerovatan način, a rezultat toga je bilo vođstvo 32:7 posle deset minuta igre.

Odgovor Amerikanaca je uslijedio odmah, vratili su se posle 25 poena minusa i do poluvremena smanjili na podnošljivih četiri - 44:40.

U drugih 20 minuta Srbija nijednom nije dozvolila Drim timu da preuzme vođstvo.